Підсумки оздоровчої кампанії

Влітку 2017 року на базі 12 загальноосвітніх навчальних закладів  функціонувало 12 таборів відпочинку з денним перебуванням, в яких отримали відпочинок 810 учнів району.

 

Керівниками навчальних закладів, призначеними начальниками таборів була проведена робота щодо своєчасного відкриття таборів і належного їх функціонування. Відділом освіти, молоді та спорту спільно з держпродспоживслужбою протягом травня 2017 року був проведений ряд семінарів для начальників таборів, кухарів та завгоспів. Протягом квітня-травня 2017 року в загальноосвітніх навчальних закладах тривала підготовча робота щодо оздоровлення учнів у таборах відпочинку з денним перебуванням Первомайського району.

 

17 травня 2017 року в Первомайській районній державній адміністрації було проведено колегію з питань організації та проведення оздоровлення дітей району влітку 2017 року.

 

18 травня 2017 року проведено навчальний семінар для керівників таборів. Керівники склали іспит на знання санітарно-гігієнічних вимог в пришкільних таборах та з охорони праці під час оздоровчої кампанії. Нарада завгоспів і кухарів проведена 19.05.2017р.; підсумкова нарада начальників таборів була проведена 16.06.2017р.

 

Питання організації оздоровлення та відпочинку влітку 2017 року було розглянуте на нараді керівників навчальних закладів 13.05.2017р.; на апаратній нараді відділу освіти  14.04.2017р.

 

Відділом освіти, молоді та спорту був виданий наказ від 26 квітня 2017 року №149 “Про організацію і проведення літнього оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків у 2017  році при загальноосвітніх навчальних закладах району”, де висвітлені питання  призначення керівників пришкільних таборів; посилення уваги на планування виховної роботи в пришкільних таборах, відповідальність за життя та здоров”я учнів під час перебування в таборах.

 

В кожному таборі, на початок оздоровчого періоду, була проведена робота щодо збереження життя і здоров'я учнів під час відпочинку. Начальниками таборів були розроблені заходи щодо збереження життя і здоров'я дітей, заходи по протипожежній безпеці, запобіганням отруєнь, призначені відповідальні за життя та здоров”я вихованців.

 

Харчування дітей в таборах відпочинку з денним перебуванням здійснювалося шляхом фінансування із районного бюджету із розрахунку в середньому — 20 грн.83 коп. на дитину. Здійснювалося харчування два рази на зміну: це сніданок та обід. Діти були забезпечені гарячим якісним харчуванням. Норми по харчуванню виконувалися по кожному табору. Всього було  використано на харчування в таборах 236 тис.грн.

 

Організація відпочинку дітей у таборах відпочинку була спрямована на проведення змістовного дозвілля, створення безпечних умов перебування, належних санітарно – гігієнічних умов. Табори відпочинку працювали в одну зміну, тривалістю у 14 днів, режим роботи 6 годин.

 

Забезпечувалось медичне обслуговування учнів медичними працівниками ФАПів, які здійснювали контроль за якістю харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних вимог в таборах відпочинку. В таборах відпочинку медичне супроводження здійснювалося щодня або через день, про що свідчать записи в санітарних журналах.

 

Під час оздоровчої кампанії було проведено 32 одноденних екскурсій і походів, охоплено 700 дітей. Своєчасно було скоординовано роботу з позашкільними закладами щодо організації культурно – масової та виховної роботи з дітьми: діти відвідали меморіальний комплекс в селі Єфремівка, музей в селі Верхній Бішкин; Харківський зоопарк, дельфінарій, планетарій, історичний музей, екопарк ім.Фельдмана. Учні Шульської,  Червонознаменівської шкіл, Більшовицької гімназії відвідали музей в Спасів Скит, Соколово.

 

В цілому, організація виховної роботи в кожному таборі відпочинку відповідала потребам дітей всіх вікових категорій та соціальному статусу. Діти отримали якісне дозвілля та відпочинок при навчальних закладах району.

 

Також відбулися спортивні змагання, музичні свята, працювали бібліотеки, комп'ютерні класи, гуртки за напрямками.

 

Районний відділ культури та туризму проводив масові розважальні заходи для дітей в пришкільних таборах.

 

В цілому, організацію і проведення оздоровчої кампанії в пришкільних таборах улітку 2017 року можна вважати задовільною. Адміністрація шкіл, керівники таборів, педагогічні колективи доклали максимум зусиль для змістовного відпочинку дітей і підлітків району.

 

З боку районного відділу освіти приділялась постійна увага питанням якісної організації  відпочинку дітей та школярів.

 

 

Зав. РМК С.В.Зайцева