Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 01 по 31  жовтня 2017 року в навчальних закладах району пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя». Двері шкільних бібліотек були відкриті для батьків та дітей, педагогічних працівників де вони мали змогу ознайомитись з книжковими виставками та ілюстрованими матеріалами, присвяченими профілактиці наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, тютюнопалінню: «Як вода джерельна будьте ви здорові»,   «Спортивні перемоги - перемоги здоров'я», «Азбука краси і бадьорості», «Шкідливі звички – міраж і дійсність», «Здорова людина – здорове суспільство», «Знайте правду про СНІД», «Ім`я біди – наркотик» та багато інших.

Кожною шкільною бібліотекою були розроблені плани заходів по  проведенню місячника. Проведені круглі столи «Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу», «Здоров`я – вічна мрія людства», конкурс- вікторина  «Що я знаю про здоровий спосіб життя?». Оформлені тематичні полиці: «Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття», «Мандрівка на планету Здоров’я».

Учні брали   участь у конкурсах  малюнків « Спасибі, ні», «Я обираю здоров`я».  Багато заходів проведено у співпраці з учителями біології, основ здоров`я, медичними працівниками місцевих ФАПів, бібліотекарями сільських бібліотек. В Троїцькому НВК проведена гра-мандрівка для учнів 1-4 класів  «Мандрівка на планету здоров`я», організовано перегляд мультфільмів на дану тематику, проведено вікторину «Молодь обирає здоров`я». Для учнів старшої школи (8-10 класів)  сімейний лікар Хоменко А.І. провела лекцію «Нікотин – своєрідний наркотик», на якій розповіла про шкоду паління, вживання наркотиків та алкогольних напоїв. У Червонівському НВК для учнів 5-7 класів проведено гру «Екологічна ромашка», бібліотечний урок –вікторина «Здоровим бути круто» для учнів 5-го класу,  проведено флешмоб «Молодь обирає здоров`я» (суттєву допомогу в його організації надала керівник хореографічного гуртка).

 

В Берецькому НВК протягом місячника в тісній співпраці проводились заходи з медпрацівниками, з сільською бібліотекою, з класними керівниками, були використані можливості Інтернет ресурсів. Для користувачів шкільної бібліотеки були оформлені книжкові виставки з фондів шкільної, сільської бібліотек та буклетів Берецького ФАПу: «Мандрівка на планету здоров`я”, виставка – рекомендація «10 справжніх книжок про здоров`я, які перевернуть ваше життя» з використанням матеріалів з Інтернету і буккроссинг книг про здоровий спосіб життя В. Черников «Для всех и для каждого»  Харьков. 1993, «Давай никогда не ссориться»  книга для дома. Саранск. 1999.

 

В рамках місячника  в шкільний бібліотеці вихованці дитячого садка побували в гостях у «Мойдодира», прослухали казку К. І. Чуковського «Мойдодир» познайомились з його книжками «Федорино горе», «Доктор Айболит», а також  переглянули мультиплікаційний  фільм за твором Б. Заходера «Птичка Тари». У співпраці з учителем основ здоров`я  Шелудько Г. О.  для учнів 7 класу були проведені перегляд фільму «Почему вода нужна организму», огляд книги  Л. А. Кульской «Вода знакомая и загадочная», та круглий стіл за темою «Вода питна: безпека, якість,здоров`є».

 

В рамках місячника бібліотекар Миронівського НВК спільно з педагогічним колективом підготувала і провела такі заходи:

• Вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя» (1-9 класи);

• Конкурс плакатів і малюнків «Я обираю здоров’я» (1-9 класи);

• Бесіда «Подорож країною Здоров’я» (1-4 класи);

• Бесіда «Залежність-дорога в безодню» (5-11 класи);

• Екскурсії до сільської бібліотеки та до місцевого ФАПу (6-9 класи).

 

Активно співпрацювали зі  шкільними бібліотекарями району бібліотекарі сільських бібліотек (охоче ділилися літературою з своїх фондів, проводили екскурсії), вчителі-предметники ( біологи, вчителі основ здоров`я, фізичної культури), класні керівники, керівники хореографічних гуртків та образотворчого мистецтва. Суттєву допомогу надали медичні працівники місцевих ФАПів.