Програма розвитку дитини «Безмежний світ гри з LEGO»

22 березня 2018 року на базі дошкільного підрозділу Біляївського НВК  відбувся семінар-практикум для керівників закладів дошкільної освіти району.

 

Тема семінару: «Створення ігрового освітнього простору. Використання LEGO КОНСТРУКТОРА,  як  допоміжного інструментарія в навчально-виховному процесі».

 

Програма «Безмежний світ гри з LEGO» створена з метою реалізації основних завдань Базового компонента дошкільної освіти, зокрема освітньої лінії «Гра дитини» та укладена відповідно до чинних вимог щодо розроблення програм для дошкільної освіти. Її мета – розкриття та розвиток внутрішнього потенціалу кожної дитини, формування її цілісного світогляду та забезпечення ігрового досвіду засобами конструктора LEGO.

 

До Програми розроблено методичні рекомендації, у яких окреслено практичні шляхи реалізації підходу «навчання через гру», де LEGO є універсальним інструментом створення сприятливого розвивального простору.

Програма є парціальною, її можна викоритсовувати в поєднанні з чинними комплексними освітніми програмами, за якими працюють педагоги дошкільних навчальних закладів, інших форм здобуття дошкільної освіти та батьками дітей раннього та дошкільного віку.

 

Учасники семінару відвідали  заняття з розвитку мовлення у старшій групі закладу з використанням LEGO цеглинок (вихователь Кузьменко Т.М.).

 

Педагогічним колективом закладу  для присутніх проведено Майстер-клас з використання LEGO в навчально-виховному процесі, під час якого дорослі перетворилися на маленьких дошкільнят і фантазували, адже  LEGO  -  це завжди творчість без правил, політ фантазії та естетичне задоволення від роботи.  Присутнім було запропоновано зконструювати казкового весняного птаха і презентувати його. Таке заняття змушує вихователя вчитися відходити від шаблонів, зменшує рівень контролю, дарує почуття радості за виконану роботу.